Національно-патріотичне виховання

День пам'яті та Примирення - 2024

8 травня в Україні та по всьому світу згадують тих, хто віддав своє життя, захищаючи свою батьківщину під час Другої світової війни. Цей день відомий як "День пам'яті та Примирення", що символізує перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Ми згадуємо і шануємо всіх тих, хто загинув у цій жахливій війні! Зокрема, учні 3-А класу провели урок-практикум "Пам'ятаємо - перемагаємо", на якому познайомилися з історією виникнення Дня пам'яті, переглянули відеопрезентацію та виготовили своїми руками символ цього дня - червоний мак.

13:44 08.05.2024

Майстер-клас писанкарства - 2024

Передвеликодній період – це особливий час, коли ми готуємось до вшанування  Христового Воскресіння. За давньою традицією народного мистецтва, одним з головних символів свята є писанка, що символізує початок життя, а нанесені узори відображають красу світу. Тому важливо зберегти досвід майстрів-писанкарів та долучити молодь до освоєння техніки розпису писанок. З цією метою з 29 квітня по 1 травня в гімназії проведено майстер-клас писанкарства вчителем образотворчого мистецтва—Катериною Валеріївною Семенюк. Грунтовна розповідь про особливості роботи з писачком, воском, фарбниками надихнула учасників на створення цікавих візерунків. Катерина Валеріївна  продемонструвала взірці писанок різних регіонів України, акцентувала увагу на технологічних процесах від підготовки поверхні яйця до видалення воску після фарбування. Затишна атмосфера спонукала учасників до творчих інтерпретацій на тему декоративного розпису, розвитку фантазії та розуміння писанкової естетики.

12:53 03.05.2024

Шевченківські дні у молодших класах

З 11 по 15 березня у молодших класах гімназії проходили Шевченківські дні. Зокрема, діти 3-Б класу виконували завдання вікторини, читали напам'ять твори Тараса Шевченка, виготовляли лепбук. А найцікавішим було виконувати завдання за допомогою qr-кодів  та можливість почути відповіді Великого  Кобзаря на поставлені запитання за допомогою ШІ.

21:40 15.03.2024

210 років від Дня народження Тараса Шевченка

9 березня 2024 року Україна відзначатиме 210 річницю від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка Тараса Григоровича Шевченка.

23:16 08.03.2024

75 років від дня народження Володимира Івасюка

1949 року 4 березня у Кіцмані Чернівецької області в сім'ї вчителів Михайла та Софії Івасюків народився відомий композитор Володимир Івасюк. Навічно молодий композитор, поет і співак. Володимир Івасюк – талант, що вилився в шедеври української сучасної пісні, які вже багато років звучать і в Україні, і в усьому світі. Один із основоположників української естрадної музики. Автор славнозвісної «Червоної рути», понад 100 пісень, 53 інструментальних творів і музики до двох вистав. Музика – це був він сам… (джерело). Спільнота Чернівцької гімназії №15 спільно підготувала особливий стенд, на якому представлено ключові моменти з життя та творчості Володимира Івасюка. Цей стенд став місцем зустрічі для вчителів і учнів, щоб вони могли обмінятися враженнями та думками про внесок артиста у розвиток української культури. В кожному класі проведені виховні години, під час яких обговорювали та аналізували творчість Івасюка, наголошуючи на його важливості для національного самоусвідомлення.

10:46 08.03.2024

Святкування Міжнародного дня рідної мови в Чернівецькій гімназії №15

Учні Чернівецької гімназії №15 відзначили Міжнародний день рідної мови 21 лютого урочисто та цікаво.  Творча група гімназії підготувала цікаві факти про рідну мову. Гімназисти 6-А класу провели вікторину під назвою "Океаном рідної мови", де діти змагалися у знанні української мови.

19:51 21.02.2024